Очікування нового члена родини в домі – це особливий хвилюючий час для вас та вашого майбутнього улюбленця. Саме тому ми створили зручний чек лист, щоб ви комфортно могли підготуватись.
Для підготовки затишного простору для вашого улюбленця знадобиться трохи часу та деяка підготовча робота.
Саме тому, ми вже попрацювали над цим питанням і розробили для вас детальний план, який допоможе вам врахувати найдрібніші деталі, які необхідно буде облаштувати перед появою нового чотирилапого друга.
Що потрібно для кошеняти в квартирі
Кошенята потребують безпечного затишного місця для сну – так само, як і немовлята! Перед появою улюбленця знайдіть місце де спатиме тварина. Це має бути тиха та затишна місцина. Готуючись до появи кошеняти візьміть до уваги, що йому може сподобатись таке заняття к паркур вздовж гардин і якщо йому вдасться видертися під самий верх, дістати його звідти буде важко.
Отже, кімнату де спатиме малюк ми визначили, тепер давайте пройдемось по будинку та пошукаємо, які предмети можуть бути потенційно небезпечними. Що в першу чергу потрібно перевірити:
Якщо у вас є сад або гараж, переконайтесь, що ви убезпечили і ці зони. Такі речі як антифриз, або підживлювач для рослин може бути токсичним для котів. Поступово, як вихованець підростатиме, подбайте про те що ваш паркан не має отворів, через які улюбленець зможе втікти.
Ми розуміємо, що вам не терпиться познайомити друзів з новим членом родини, але з цим краще почекати, принаймні 24 години.
Дозвольте улюбленцю ознайомитись з оточенням та адаптуватись, перш ніж в ваш дім прийдуть нові для вихованця люди, адже це може приголомшити його.
Після першої доби ви можете дозволити своєму котику досліджувати інші місця вашого будинку, до яких йому буде відкритий доступ. Не випускайте малюка з поля зору, у разі якщо ви помітите додаткові джерела небезпеки, усуньте їх негайно.
Ми вважаємо, що з моменту, як в домі з’явиться улюбленець, інтернет магазин зоотоварів має стати улюбленою закладкою на вашому пристрої, адже вибір та покупка речей для вашого кошеняти, це не менш захоплююче ніж шопінг, який ви робите для себе.
Та в першу чергу давайте складемо список, що вам потрібно для кошеняти в першу чергу:
Подбайте про те, щоб у них було тихе та зручне місце, щоб підзарядити свої батарейки та відновити сили для веселих ігор.
Ваш заводчик або притулок можуть надати ковдру або підстилку, які пахнуть знайомо для вашого нового вихованця, щоб допомогти йому почуватися комфортніше в перші кілька днів.
Вам також знадобляться такі речі, як лотки, наповнювачі для туалету та кігтеточки. Для комфорту кошеняти найкраще мати декілька лотків в різних місцях квартири.
Вітаємо, ви прийняли рішення взяти дорослого вихованця.
Список речей, необхідних дорослому котику, доволі схожий до списку, який ми вже склали для кошенят, але є певні особливості.
Що потрібно для кота, щоб зробити адаптацію до життя в новому будинку більш плавною та забезпечити йому відчуття стабільності. Зберіть осноні речі, які йому знадобляться, перш ніж кіт переїде до нового будинку.
Кішки за своєю природою територіальні тварини і можуть виявляти захисну поведінку. Нове приміщення – це стрес для них, тому їм потрібна ваша допомога, щоб перетворити це чуже нове середовище на безпечний будинок.
По-перше, вирушаючи за котом підготуйте переноску. Це зробить поїздку вашого улюбленця безпечною та комфортною, і це набагато безпечніше, ніж коробка. Щоб кіт почувався безпечно, постеліть на дно переноски ковдру, покладіть туди декілька іграшок та трохи котячої м’яти.
Коли кіт приїде додому, поставте переноску в затишне місце в тихій кімнаті, де кіт не зустрінеться з іншими домашніми тваринами. Залиште дверцята переноски відкритими, але не змушуйте кота виходити. Коли він звикне до запахів у домі то згодом з’явиться сам, щоб досліджувати будинок. Якщо у вас є гостьова або робоча кімната, спробуйте надати кішці окрему кімнату протягом перших кількох днів.
Дізнайтеся якою їжею харчується кіт і почніть саме з цього бренду корму, або якщо немає такої можливості підберіть раціон з тим же типом білка (наприклад, якщо кіт їв корм з рибою, підберіть йому харчування, у складі якого теж є риба).
Якщо ви хочете перейти на інший бренд із відмінно іншим складом, робіть це поступово, змішуйте поточний корм з кормом, на який ви переходите, повільно збільшуючи співвідношення нового до старого корму. Також переконайтеся, що кіт має постійний доступ до чистої свіжої води.
Поставте миски для їжі та води кота в захищеному місці, де він почуватиметься безпечно під час їжі. Кішки можуть бути вибагливими, тому вам може знадобитися деякий час, щоб визначити їхні уподобання в їжі. Почніть з того, що давайте їм ту саму їжу, яку вони їли в притулку або будинку де жили раніше. Знайомий смак заспокоїть їх і допоможе акліматизуватися.
Майте на увазі, що ваша кішка може спочатку не хотіти їсти, оскільки стрес від переїзду може вплинути на її апетит. Дайте час. Зверніться до ветеринара, якщо кіт не їсть і не п’є добу або дві.
Також, вам ймовірно знадобиться заспокійливий спрей.
Такі спреї містять штучні версії феромонів для котів, які використовуються для територіального маркування. Щодня обприскуйте дверні отвори або плінтуси (але не в зоні харчування), поки ваш новий кіт не відчує впевненості, що ваш будинок є його домом. Ці спреї на основі феромонів також можна використовувати для запобігання дряпанню меблів.
Іграшки. Забезпечте кота розвагами та фізичними вправами, щоб підбадьорити його, а також заохотити спати вночі
Наберіться терпіння і будьте впевнені, що кіт з часом звикне до вашого будинку. Ось кілька порад, які допоможуть у перші тижні після усиновлення вашого кота. Також ці поради допоможуть вам. Встановити емоційний контакт з улюбленцем.
Забезпечте місця, де кіт зможе ховатись. Після того, як кіт переїде до нового будинку, йому будуть необхідні затишні місця, куди він зможе сховатись. Йому буде необхідний час для адаптації, перш ніж він почне досліджувати будинок.
Дайте коту простір. У вас може виникнути бажання проявляти свою любов, але не поспішайте, дозвольте новому улюбленцю підійти до вас першим. Прийняття нового середовища викликає стрес, і ви можете викликати негативні асоціації, якщо будете надто сильно проявляти свої емоції.
На відміну від кошенят, прояви любові до дорослих котів можуть стати шокуючими.
Вивчайте мову тіла кота. Так ви зможете розуміти, чи готовий кіт до спілкування. Розширені зіниці, прижаті вуха вуха і швидко посмикуючийся хвіст є ознаками того, що кішка все ще нервує. Ви зрозумієте, що котик готовий до обіймів, коли він почне тертися об вас, або грайливо витягне лапу.
Дотримуйтеся розпорядку дня. Коти люблять рутину, коли справа доходить до годування, ліків і відпочинку з вами на дивані! Дослідження показують, що навіть здорова кішка може виглядати хворою, якщо її графік порушується змінами в домашніх справах. Вони можуть блювати, відмовлятися їсти або відмовлятися використовувати свій лоток! Щоб уникнути цього, протягом перших кількох тижнів намагайтеся годувати їх щодня в один і той самий час одними і тими самими людьми.
Проводьте час біля улюбленця —Кішці потрібна ваша присутність, щоб познайомитися з вами, робіть це дотримуючись відстані, за допомогою іграшки палички. Поважайте їх кордони, перебувайте в одній кімнаті зі своїм котом, але не втручайтесь в особистий простір.
Ви можете почитати книгу, подивитися улюблену передачу або поговорити по телефону (багатьох котів заспокоюють голоси). Згодом ваша кішка зрозуміє, що вона в безпеці. Коли нарешті кішка вирушить вирушить досліджувати територію, змахніть чарівною паличкою, щоб пробудити природу хижака. Ігри чудово підходять не тільки для фізичних вправ, але й для налагодження зв’язків.
Нагодуйте свого кота. Так, це правда. Найшвидший спосіб змусити кота прийняти вас – це погодувати його. Ми розповіли про основи планування прийому їжі та переходу від харчування в притулку, але ласощі – це неймовірний спосіб встановити контакт!
Звичайно деяким котам подобається жити в компанії з іншими тваринами, але це не є природною поведінкою котів, оскільки вони, як правило, територіальні. У дикій природі коти зазвичай живуть поодинці, охороняючи свою територію від інших котів, щоб у них завжди було достатньо їжі та води. Коли дикі коти все-таки утворюють колонії, це, як правило, пов’язано з великим, надійним джерелом їжі в одному місці, і колонії часто складаються з споріднених самок кішок та їх нащадків.
Перш ніж заводити іншого кота, вам потрібно подумати, чи ваш кіт або коти, які вже є вдома, захочуть цього і чи приймуть вони іншого кота у своєму просторі.
Щоб коти добрі співіснували один з одним потрібно:
І останнє, але не менш важливе. Знайдіть свого ветеринарного лікаря, який спостерігатиме вихованця впродовж життя, створіть графік вакцинацій та профілактичних обробок, щоб котик вчасно отримував належний догляд та не мав проблем із здоров’ям.
Товари з цієї статті