Морські свинки - це маленькі, дуже дружелюбні та охочі до спілкування гризуни. Зазвичай, морські свинки – чудово підходять у якості перших домашніх улюбленців для дітей.
Морські свинки - це соціальні тварини з компактною, округлою формою тіла, короткими лапами і без хвоста. Батьківщиною морських свинок вважаються з пасовища та нижні схили Анд у Південній Америці. Існують різні породи та різновиди морських свинок з різним діапазоном кольорів та довжиною шерсті.
Нижче ми зібрали основну інформацію про свинок, котра знадобиться майбутньому власнику:
У морських свинок добре розвинені нюх і слух. Вони бачать у частковому діапазоні кольорів та можуть бачити над собою та позаду.
В цілому, всі морські свинки - милі та т ніжні істоти, які чудово доповнять компанію будь кому. Але деякі породи мають більш м'який темперамент та лагідну вдачу, завдяки чому їх частіше вибирають в якості домашніх улюбленців. Давайте розглянемо топ 10 порід морських свинок, на які варто звернути увагу.
Порода |
Особливості породи |
Переваги утримання |
Недоліки |
Аббісинська морська свинка |
Представники цієї породи милі та дружні, особливістю цієї породи є надзвичайно довга шерсть, що росте своєрідними розетками у різних напрямках. |
Абіссинці відрізняються грайливим характером та лагідною вдачею. |
Довга шерсть вихованців потребує регулярного догляду, що робить цю породу не найкращим вибором для маленьких дітей. |
Американська морська свинка |
Це тварини мають міцну тілобудову, ніжний характер та не кусаються. Тварини мають гарний імунітет малосприйнятливі до захворювань |
На відміну від абіссинців шерсть у американських мурчаків коротка, тому тварини з легкістю доглядають за собою самостійно. |
|
Морська свинка Тексель |
Ця порода свинок з'явилася у Великобританії у 80-х роках. Особливістю породи є красива кучерява шерсть. Представники цієї породи володіють грайливим темпераментом та мають слухняний зарактер. |
Це активні та грайливі домашні компаньйони, вони активні та полюбляють гратися. |
Шерсть цих свинок потребує щоденного догляду, бажано вранці та ввечері. І якщо ваш вихованець особливо активний, йому може знадобитися ще більше догляду. |
Перуанська морська свинка |
Ці свинки мають унікальні фізичні характеристики, які роблять їх особливими. Перуанські свині можуть досягати досить великих розмірів. Але, незважаючи на їх більший розмір, у них незвично маленька голова в порівнянні з іншими породами, ʼУ цієї породи вражаюче довге волосся, яке може рости до 30 до 35 см. Ці свинки мають пряму шерсть, що схильна до появи ковтунів та вузликів. |
Перуанська морська свинка — дуже доброзичлива порода, чутлива до проявів ласки і турботи. Якщо кожен день хоча б трохи часу витрачати на гру або заняття зі свинкою, її прихильність до господаря буде дуже сильною. |
Довга шерсть перуанських свинок потребує щоденного ретельного догляду. Також, ці морські свинки сприйнятливі до укусів мух, тому підтримувати чистоту клітки потрібно щоденно. |
Морська свинка Тедді |
Одна з наймиліших порід морських свинок. Їх шерсть щільна і майже щетиниста на дотик. Відмінною рисою цієї породи є її маленький перевернутий набік ніс у вигляді літери “C”, що робить цих свинок схожими на плюшевих іграшок, більше ніж на домашніх улюбленців. Характер милий та дружній, Колір шерсті може бути коричневим, сірим, помаранчевими, білим, чорним та каштановим, або складатися з комбінації двох або більше таких кольорів. |
Вони допитливі і дуже товариські, як з іншими морськими свинками, так і з людиною. За характером вони схожі на абіссинських свинок. Обидві породи характеризуються як дуже енергійні, активні та веселі. Вони люблять, коли їх беруть на руки і гладять. Коротка шерсть цих тварин є легкою у догляді та не потребує багато часу. |
|
Морська свинка Рекс - це одна з найбільш популярних порід морських свинок, їх навіть вважають першими представниками виду морських свинок. |
Свинки цієї породи відносяться до короткошерстих видів. Довжина їх шерсті не перевищує 3,5 см. Особливістю свинок цієї породи є відсутність остьового волосу шерсті. Завдяки чому шерсть тварин є надзвичайно м'якою та приємною на дотик. |
Морська свинка-рекс — ідеальний вихованець, особливо для дітей, тому що ці свинки ласкаві і спокійні і в той же час дуже невибагливі в плані догляду. Безсумнівним плюсом Рексів є їх коротка шерсть, що дуже полегшує щоденний догляд. |
Не дивлячись на коротку довжину, шерсть цих тварин потребує догляду та регулярного розчісування. Догляд за тваринами необхідно проводити мінімум раз на тиждень. |
Як створити правильний простір для життя морських свинок
Забезпечити своєму улюбленцеві правильне місце для життя - це перший крок що забезпечить морській свинці умови для щасливого та здорового життя.
В цій статті ми проведемо вас через те, що ви повинні зробити, щоб переконатися, що домашнє середовище вашої морської свинки відповідає всім її потребам.
З точки зору житлового простору, вашій морській свинці потрібно:
Якщо ви тримаєте своїх морських свинок на вулиці, їх клітка повинна бути захищена від прямого сонця та вітру. При температурі нижче 15°C ви повинні перемістити їх у приміщення. Також подбайте про достатній шар підстилки, щоб забезпечити тепло всередині.
Ось кілька порад, які допоможуть переконатися, що житло ваших морських свинок є комфортним та цікавим простором для них:
Очищуйте клітку регулярно – прибирання клітки для морських свинок потрібно проводити достатньо регулярно, щоб забезпечувати їм належні гігієнічні умови, але не занадто часто, що не порушувати їх спокій. У середньому ретельне прибирання житла морських свинок слід проводити принаймні раз на тиждень, а очищення певних зон слід проводити щодня. Частота генеральних прибирань клітки залежатиме від розміру клітки та кількості морських свинок у ній.
Захистіть їх від протягів та перепадів температур - морські свинки чутливі до перепадів температури. Температура вище 26°C може викликати тепловий удар; нижче 15°C може призвести до переохолодження. Утримуйте їх у тихих, спокійних та безпечних місцях подалі від собак, котів, тхорів та інших домашніх тварин, у яких вони можуть вбачати як загрозу. Додайте до клітки достатньо теплої підстилки - вона має бути безпечною для вживання, наприклад, це може бути сіно без пилу.
Не використовуйте вироби з хвойних порід, такі як сосна, оскільки вони можуть викликати захворювання, і не додавайте волокнистих матеріалів, які розділяються на тонкі волокна, наприклад вату або інші види підстилок подібного виду. Вони становлять серйозний ризик для здоров'я, оскільки тварини можуть заплутатися в них, або зїсти. Також слід уникати грубих матеріалів, таких як солома, оскільки такий вид підстилки може спричинити травми очей.
Найкращий вид підстилки - це суха, абсорбуюча деревна стружка без пилу, доповнена сіном, це дозволить тварині створювати тунелі і ховатися.
Регулярні фізичні вправи - в ідеалі забезпечте своїм морським свинкам вільний доступ до зони для вправ з трубами та укриттями. Вони активні тварини і потребують можливості бігати, стояти вертикально на задніх лапах і розтягуватися, лежачи.
Додайте до клітки тунелі та дерев'яні іграшки для жування. Уникайте пластикових іграшок, оскільки вони можуть завдати їм шкоди. Морські свинки розумні і люблять гризти, жувати та досліджувати.
Ім потрібно щось, щоб гризти - різці морських свинок постійно ростуть, тому їм потрібні необроблені дерев'яні іграшки, шматочки фруктових дерев або вербові палички, щоб жувати.
Поводьтеся з морськими свинками обережно, але впевнено. Вони швидко звикають до рук, хоча можуть попискувати коли ви братимете їх на руки.
Хижаки, що полюють на морських свинок у природі це - птахи, тому їх легко налякати коли до них наближаються зверху.
Проблеми із зубами та кігтями можуть виникати, якщо у морських свинок недостатньо предметів, щоб гризти, або якщо підлога недостатньо, цупка щоб зношувати кігті. Ветеринар може обрізати зуби та кігті, але краще запобігти цим проблемам до того, як вони почнуться.
Морські свинки можуть страждати від стресу, якщо вони постійно лякаються і не можуть перебувати у схованках. Переконайтеся, що у них є зони для притулку, тиша і спокій. Пригощайте тварин ласощами, це може допомогти їм асоціювати людей з позитивним досвідом, а також зберігати спокій.
Годування морських свинок правильною їжею має важливе значення для того, щоб вони були щасливі та здорові. Ось що потрібно вашим морським свинкам для гарної дієти.
Якісне сіно має скласти більшу частину раціону ваших морських свинок, і вони завжди повинні мати його у вільному доступі. Вони також повинні мати свіжу траву якомога частіше, в ідеалі щодня.
Пам'ятайте, що морські свинки потребують сіна та/або трави, щоб їх травна система функціонувала належним чином. Крім того, їхні зуби завжди ростуть, і вживання сіна допомагає зношувати їх, щоб зберегти правильну довжину та форму. Неправильна дієта може спричинити серйозні захворювання зубів.
Морські свинки мають особливі дієтичні потреби і повинні отримувати достатню кількість вітаміну С, тому давайте їм готові корми, збагачені вітаміном С, відповідно до інструкцій виробника.
Морські свинки повинні мати свіжу, вимиту листову зелень щодня, такі як капуста або брокколі, які є відмінними джерелами вітаміну С. Морські свинки природно не їдять фрукти або коренеплоди, але ви можете давати їх у невеликих кількостях як ласощі, наприклад, невеликі шматочки моркви або чверть яблука. Не давайте їм цитрусових і пам'ятайте, що деякі рослини отруйні для морських свинок.
Переконайтеся, що у них постійно є свіжа чиста питна вода, і перевіряйте її двічі на день. Без води морські свинки серйозно хворіють.
Переконайтеся, що ваша морська свинка почувається щасливою та здоровою. Вони допитливі тварини, і, не маючи достатньої кількості справ, вони можуть нудьгувати і страждати.
Ось що потрібно вашій морській свинці:
Їм знадобляться регулярні можливості грати з іншими морськими свинками або людьми.
Коли початківці, бачать що їх морська свинку підпригує та трясе головою, перше що сподає на думку, що тваринка захворіла. Але насправді не поспішайте з висновками. Така поведінка являється емоційним проявом щастя та радості, що ще називають попкорнінгом. Це модель поведінки тварини, при якій вони підстрибують, присвистують, крутятть тулубом і в цілому здійснюють активні та іноді незрозумілі рухи. А така назва поведінки з'явилася завдяки візуальній схожості цих рухів з процесом, що відбувається з попкорном під час приготування.
Поведінка морської свинки залежить від її віку, особистостей темпераменту та минулого досвіду. Як власник морської свинки, вам потрібно буде уважно стежити за поведінкою вашого вихованця. Якщо це зміниться, це може бути ознакою того, що ваша морська свинка засмучена, нудьгує, хвора або поранена.
Ознаки того, що морська свинка може страждати від стресу або страху, можуть включати:
Якщо поведінка вашої морської свинки стає проблемною, або вона демонструє ознаки стресу або страху, зверніться за порадою до свого ветеринара лікаря.
Морським свинкам потрібні компаньйони, вони повинні жити принаймні з однією іншою морською свинкою. Якщо їх залишити на самоті на тривалий час, морські свинки можуть розвинути ненормальну поведінку і страждати.
Знайомте нових морських свинок один з одним поступово і під наглядом. Морські свинки, виховані разом, зазвичай ладнають добре, але дорослі самці, представлені один одному вперше можуть битися. Проконсультуйтеся з експертом з поведінки морських свинок, якщо ви не впевнені.
Переконайтеся, що у обох морських свинок є місця, де вони можуть сховатись від своїх товаришів, якщо захочуть цього. Якщо в клітці не вистачає місця, де можна провести час далеко один від одного, вони можуть відчувати стрес і знущатися над твариною, слабшою за них. Також важливо надати їм достатньо ресурсів (таких як схованки, їжа, та вода) щоб забезпечити потреби всіх морських свинок у клітці.
Морські свинки, з якими добре поводилися люди з маленького віку, добре контактують з людьми та сприймають їх як своїх супутників. Якщо у них не було досвіду спілкування з людьми з дитинства, або з ними грубо поводились, вони можуть тривожитись при контакті, боятись та проявляти агресію.
Морські свинки, які живуть в будинку з людьми можуть сприймати їх як важливих компаньйонів.
Стежте за своїми морськими свинками, коли вони знаходяться з іншими тваринами або людьми, які можуть навмисно або випадково нашкодити або налякати їх або якщо вони перебувають з котом або собакою, навіть якщо ви знаєте, що вони хороші друзі. Морські свинки зазвичай бояться котів і собак, тому що вони є природними хижаками для них, але якщо їх обережно познайомити на ранньому етапі життя, вони можуть розвивати дружні стосунки.
Кролики та морські свинки не є ідеальними компаньйонами, кроликів найкраще тримати з кроликами, а морських свинок з іншими морськими свинками.
Ці два різних види тварин мають різні потреби - наприклад, вони їдять різні продукти
Кролики можуть навмисно або ненавмисно ранити морських свинок.
Вони поводяться і спілкуються зовсім по-різному і не розуміють поведінки один одного.
Здоров'я та добробут морських свинок
Щоб подарувати вашим морським свинкам щасливе, здорове життя, вам потрібно приділити їм необхідну турботу та увагу.
Перш ніж купувати морських свинок, дізнайтеся про їх розведення та про те, як за ними доглядали та годувати. Запитайте заводчика, чи схильні вони до проблем зі здоров'ям або поведінкою.
Деякі породи мають певні фізичні особливості, які можуть викликати страждання та знизити якість їхнього життя. Наприклад, довгошерсті породи мають хутро, яке легко тьмяніє.
Самці морських свинок потребуватимуть стерилізації, якщо ви не маєте наміру розводити їх.
Шерсть морських свинок потребує догляду, тому вам потрібно буде регулярно доглядати за ними - довгошерсті породи потребують щоденного догляду.
Як доглядати за довгою шерстю морських свинок?
Шерсть тварин потрібно розчісувати щодня та прибирати в спеціально підготовлені папільйотки. Для розчісування вам знадобиться як гребінець з рідкими так і гребінець з частими зубчиками, також важливо перевіряти шерсть на наявність ковтунів та видаляти їх за необхідності. Якщо тварина не бере участі у виставках, шерсть можна підстригти до комфортної довжини.
Щодня перевіряйте своїх морських свинок на наявність ознак захворювань або травм. Щотижня перевіряйте їх передні зуби та нігті - вони швидко ростуть.
У теплу погоду особливо важливо перевіряти хутро та шкіру навколо їх заднього проходу, двічі на день. Сеча та екскременти можуть приваблювати мух, що може призводити до укусів.
Проводьте перевірку здоров’я у ветеринара мінімум 1 раз на рік
Використовуйте лише ліки та препарати, рекомендовані ветеринарним лікарем - давайте своїм морським свинкам лише ліки, рекомендовані для них ветеринаром. Ліки для інших тварин небезпечні для них.
Важливо пам'ятати, що хоча морські свинки відчувають біль, вони не виявляють жодних його ознак, тому вони можуть довго страждати, перш ніж ви помітите, що вони хворі. Якщо ви помітили зміни в їх нормальній поведінці, це може бути ранньою ознакою хвороби або болю.
Нехай ваші морські свинки завжди будуть здоровими, щасливими та сповненими енергії, а ви знайдете в них відданих і веселих друзів, які принесуть у ваше життя море радості і позитиву!