Чекаєте на появу собаки у вашому будинку? Як підготувати будинок до появи цуценяти. Рішення взяти нового домашнього улюбленця - одне з найбільших радісних моментів у житті, але це відповідальний крок, що потребує підготовки.
Це природно, що пес може, нервувати під час зустрічі з новою родиною та під час адаптації до нового будинку та оточення. Тому, ретельне планування та дотримання основних етапів підготовки, допоможе вихованцеві почуватись безпечно та спокійно в день, коли він прибуде до вашого будинку.
Отже, як організувати місце для собаки.
Одразу визначтесь, де проживатиме песик. Це може бути:
Якщо ваш вихованець житиме на відкритому повітрі віддайте перевагу класичній будці, відповідно до розміру вихованця. Головне, про що потрібно подбати у будці для вихованця це комфорт та надійність. Підстилка на якій спатиме вихованець повинна бути максимально зручною та простою у догляді. Рекомендуємо підібрати матрац з водонепроникної тканини. Це дозволить з легкістю доглядати за аксесуаром та попередити розвиток паразитів.
Вибір м'яких місць для домашнього розташування песика дійсно вражає, це можуть бути лежанки, подушки, м'які будиночки і навіть декоративні будки для собак. Вибір правильного аксесуару може бути складним рішенням, тому не робіть імпульсивну покупку спираючись лише на емоції. Поспостерігайте за вихованцем, за його характером, інстинктами, як йому проводити свій час і як він любить спати. Які у нього уподобання. Природним інстинктом собак є закопуватись в норах. Таким собакам, які полюбляють усамітнення чудово підійдуть мякі закриті будиночки.
Ваш собака відчуватиме тривогу та хвилювання в перші декілька днів після приїзду, тому будьте готові що на початку можуть ставатися інциденти.
Оберіть місця у будинку, які легко прибирати де ви помістите лежак для вашого собаки, миски з водою та їжею, а також влаштуєте ігрові зони. Запасіться паперовими рушниками та ганчірками у швидко доступних місцях, це полегшить прибирання у випадку “аварії”.
Закрийте ділянки, куди б ви не хотіли щоб ваш вихованець мав доступ. Це допоможе навчити собаку кордонам, та не заходити у ті кімнати куди б ви не хотіли.
Огляньте зони та шафи, де ви зберігаєте взуття, брудний одяг та будь-які косметичні засоби або засоби особистої гігієни, які можуть бути в межах досяжності вашої собаки. Поставте речі високо, зберігайте їх у ящиках або покладіть у зону, що не досяжна вашому вихованцеві. Деякі собаки люблять жувати особисті речі і їх приваблює все, що має цікавий запах.
Якщо у вас є камін, переконайтеся, що він заблокований екраном або решіткою. Можливо, вам доведеться зробити кімнату, де розташований камін, забороненою для собаки, якщо їй буде занадто цікаво.
Зберігайте всі засоби для чищення, хімікати, інструменти, поліетиленові пакети, гострі предмети та сірники в недоступному місці або в шафах, які не зможе відкрити допитливе цуценя.
Приберіть зі столів та тумбочок дрібні предмети, до яких може дістатися ваш вихованець.
Цінні предмети, а також аксесуари, що часто використовуються, такі як мобільні телефони та пульти дистанційного керування зберігайте в місцях недоступних собаці.
Якщо ви зберігаєте продукти харчування на низьких полицях або тримаєте на столі продукти для перекусу – приберіть їх. Майте на увазі, що багато продуктів для людей, такі як виноград і шоколад небезпечні для собак. Використовуйте запобіжні замки для низьких шаф та полиць, щоб вихованець не міг дістатися до їжі або сміттєвих баків.
Приберіть рослини з підлоги або поставте їх за меблі, щоб ваша собака не мав спокуси жувати листя або квіти. Певні види рослин, такі як лілії, азалії, іриси, пальма саго та нарциси токсичні для тварин.
Зв'яжіть шнури та дроти разом і сховайте їх за меблями, куди ваша собака не може дотягнутися і перегризти їх. Якщо ви не можете приховати небезпечні дроти та шнури, приклейте їх до стін або меблів.
Не заряджайте свій телефон або планшет у розетках, які знаходяться на підлозі або біля ваш вихованець може дістатися до них.
Якщо ви плануєте адаптувати дорослу собаку, будь ласка, пам'ятайте про те, що у літніх вихованців можуть виникати проблеми з рухливістю. Також пам'ятайте, що їм може бути важко пересуватись по підлогах без килимового покриття.
Постарайтесь убезпечити вихованця ходити по підлозі із твердим та слизьким покриттям, наприклад по кахелю. За можливості застеліть підлогу килимками або іншими видами покриття, що будуть комфортні для пересування вихованця. Якщо всі ваші підлоги тверді, подумайте про покупку спеціального взуття або шкарпеток для собак з надійною прогумованою підошвою.
Якщо у старіючого песика виникають проблеми з використанням сходів, використовуйте дитячі ворота, щоб заблокувати їх, подумайте про спеціальні сходи для домашніх тварин. Вам також може знадобитися пандус, щоб допомогти собаці залазити у машину.
Миски на підставці та лежаки з підігрівом також можуть стати у нагоді.
Купіть корм для собак, відповідно до віку вашого собаки, або той що вам порадив ветеринарний лікар. Тримайте під рукою упаковку ласощів; це чудово допомагає при дресируванні, а деякі смаколики допоможуть підтримувати чистоту та гігієну зубів вашого собаки.
Перш ніж вводити новий тип корму, дізнайтеся, що їв ваш вихованець раніше. Якщо ви знаєте чим собака харчувався раніше, продовжуйте годувати його тим самим раціоном, та поступово вводьте нові продукти. Плавно збільшуйте кількість нового корму протягом декількох днів або тижнів.
На початку дотримуйтесь звичного розпорядку дня вихованця. Ви зможете налаштувати його з часом, та підлаштувати його до власного графіку або режиму годування, рекомендованого вашим ветеринаром.
Придбайте нашийник та ідентифікаційний медальйон, ще до того, як ви поїдете забирати собаку.
Обов’язково придбайте повідець.
Зручний лежак для вашого вихованця слід вибирати відповідно його розміру.
Час від часу для подорожей вам може знадобитися переноска або клітка.
☝Порада: металеві миски простіші у догляді, чудова ідея - це килимок під миски, так як деякі собаки доволі неакуратні їдці!
Чим раніше ви познайомите тварину з цими речами, тим швидше вона звикне до них і тим здоровішою буде відчувати себе.
Вам знадобляться спеціальні засоби для прибирання, що включають нейтралізатори запаху.
Інциденти з туалетом можуть ставатися час від часу, тому переконайтеся, що у вашому будинку є всі необхідні засоби для видалення плям та запахів, а також запас паперових рушників.
Подбайте про пакети для прибирання на прогулянках. Таким чином, ви можете зібрати фекалії вашої собаки і утилізувати їх належним чином.
Перед тим, як забрати вихованця додому призначте зустріч у ветеринарного лікаря, щоб він міг оглянути собаку.
Складіть важливі списки номерів телефонів, що можуть знадобитися вам в екстрених випадках. Це можуть бути номери вашого ветеринара та інші номери екстреної допомоги, номери готелів для тварин, або помічників з вигулу, тощо. Внесіть ці номери у свій телефон, а також роздрукуйте їх на аркуші паперу та покладіть на видному місці.
Роздрукуйте "навчальні слова" для тренування песика як нагадування для себе, а також для своєї родини та гостей. Наприклад команда "вниз" - це слово, яке використовується для собак, коли ви хочете, щоб вони перестали стрибати на людей. Важливо, щоб всі члени вашої родини використовували одне й те саме слово для виконання певної команди. Це допоможе собаці швидше опановувати нові звички та не плутатися, коли вона чує певні слова для виконання конкретних вказівок.
Будьте на крок попереду свого вихованця завжди і не забувайте швидко сканувати територію, щоб переконатися, що навколо нього немає нічого небезпечного.
Приклавши невеликі зусилля ви зможете підготувати свій будинок для безпечної та щасливої зустрічі із вашим улюбленцем.
Товари з цієї статті